استانداردهای جدید در صنایع غذایی


: 5855

عضو هیات مدیره انجمن صادرکنندگان نمونه با تاکید بر ضرورت تعریف صحیح امنیت غذایی، گفت: سهم ایران در تولید مواد غذایی ایمن در مقایسه با کشورهای دیگر کم است و ظرفیت های زیادی برای افزایش آن وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدامین کاظمیان عضو هیات مدیره انجمن صادرکنندگان نمونه با اشاره به ضرورت پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و ایمنی موادغذایی با تمرکز بر استانداردهای BRC و IFS در صنعت غذا اظهار کرد: هدف اصلی این است که سلامت جامعه ایران و ورود موثر تولیدکنندگان ایرانی به بازارهای جهانی ارتقاء یابد که بر این اساس به دنبال افزایش سطح آگاهی‌رسانی به مردم هستیم، به همین جهت ، این دوره آموزشی دهم تیرماه برگزار خواهد شد.

عضو هیات مدیره انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر افزود: به دنبال تحولی بنیادین در صنایع غذایی کشور هستیم، این در حالی است که قدرت مذاکره با جهان امروز، ورود، تأمین و حضوری مؤثر و ماندگار در شبکه های توزیع و عرضه غذایی دنیا، ادبیاتی متفاوت می‌طلبد، که استانداردهای BRC و IFS شاه بیت آن است.

وی با اشاره به اینکه پویش ملی صادرات، بلوغ همه صنایع غذایی ایران را هدف گرفته خاطرنشان کرد: استقرار استانداردهای BRC و IFS برای سلامت ملت‌ها و آیندگان یک نیاز است، براین اساس در این کارگاه  در کنار آشنایی با استانداردهای BRC و IFS  موضوعات مدیریت سیستم، کنترل خطرات و نقاط بحرانی و قابلیت ردیابی مطرح می شوند.

به گفته حاج‌کاظمیان، واقعیت این است که عمر صنایع غذایی ناایمن، دیگر به سر آمده است و باید به مردم ایران تعریف صحیح امنیت غذایی را اطلاع رسانی کرد؛ زیرا گواهی هایی چون HACCP و ISO ها، کیفیت و ایمنی محصول را به ارمغان نمی‌آورند؛ این در حالی است که هدف نهایی این کارگاه  سلامت جامعه است و برای تحقق این امر لازم است تا سهم ایران را در تولید موادغذایی ایمن در مقایسه با دیگر کشورها افزایش یابد.

وی افزود:دنیای امروز، دنیایی هوشمند است و دولتهای هوشمند، برای حفظ خود، منافع و سلامت ملتهایشان را به خوبی هدف گرفته‌اند، چراکه هزینه درمان و تامین اجتماعی برای دولتها بسیار سنگین و طاقت فرسا است.

حاج کاظمیان با بیان اینکه بازارهای جهانی به دنبال محصولات با کیفیت و قیمت مناسب هستند، ادامه داد: کالای ناایمن با هر رنگ و طعم و بسته بندی به هیچ عنوان نمی تواند در بازارهای امروز فروش داشته باشد؛ زیرا تولیدکننده ای ایمن خطاب می شود که استقرار استانداردهایی چون BRC و IFS را در دستور کار سازمان خود قرار داده  و البته سالانه نیز این استانداردها ارتقا می یابند و حتی با قدرت پول، هرگز نمی توان آنها را خرید.

موسس پویش ملی صادرات با تاکید بر اینکه این استانداردها، صرفا بهانه ای برای تبلیغ محصول نیست، تصریح کرد: این استانداردها ابزاری برای حضور و نقش آفرینی در سبد کالای ایمن هستند و رسالتی شفاف دارند.این در حالی است که به دلیل قابلیت ردیابی در زنجیره تامین از ابتدا به انتها و از انتها به ابتدا ، مانع هرگونه عدم انطباق و در ادامه مخاطره برای مصرف کننده نهایی می شود و به همین دلیل است که این استانداردها برای تمامی حلقه های زنجیره تامین، تعریف شده اند.

بنابرایم گزارش، شرکت در این کارگاه برای عموم علاقمندان و صاحبان صنایع غذایی، تامین کنندگان مواد اولیه، کارشناسان و ناظران امور کیفی در این حوزه به صورت رایگان است .علاقمندان برای حضور در این کارگاه می توانند با دبیرخانه پویش ملی صادرات تماس بگیرند.

آدرس ارتباطی ما

آدرس شرکت : شیراز، کیلومتر 15 جاده شیراز جهرم نرسیده به روستای تفیهان 

آدرس دفتر مرکزی: شیراز -میدان گاز- خیابان جهاد سازندگی- کوچه یک- فرعی 2/5 -پلاک 123

تلفن دفتر مرکزی:07132291410- 32291411-32291412

تلفن: 07137765632-07137020

تلفن مدیریت: 09171183290

واتساپ شرکت :09029028972

کدپستی: 7159185852

آدرس الکترونیکی: yekabas_ dadfar @ yahoo.com

yekabas.info@yahoo.com

در یک نگاه

اخذ گواهی های HACCP, iso 9001, iso 22000 از موسسه  QAL انگلستان نشان از تولید محصولات در سطح استاندارد های جهانی است. در سال 2016 این شرکت به عنوان تخصصی ترین شرکت فرمولاسیون و تولید کننده محصولات و ترشیجات زیتون، استاندارد ملی مربوط به این محصولات را تدوین نمودو به نام خود به ثبت رساند.